Co to jest hydromasaż? Zalety i korzyści oraz dlaczego warto korzystać z masażu wodnego zimą.

Co to jest hydromasaż?  Jak działa masaż wodny?

Hydromasaż to wodny zabieg leczniczy, który polega na oddziaływaniu określonych bodźców na skórę. Jego wykonanie polega na wykorzystaniu powietrza i wody pod odpowiednim ciśnieniem, które oddziałują na nas w wieloraki sposób – mechaniczny, fizykochemiczny i termiczny. Działa na tkanki podobnie jak masaż klasyczny, powodując zwiększenie ukrwienia i przepływu chłonki.

Masaż wodny to połączenie korzyści tradycyjnego masażu z relaksującymi właściwościami gorącej lub zimnej kąpieli. Woda pompowana z dysz pod wysokim ciśnieniem uderza w mięśnie, powodując ich rozluźnienie, co działa odprężająco na całe ciało. 

Kąpiele perełkowe polegają na zastosowaniu w wodzie masażu powietrznego (masaż perełkowy). Czynnikiem decydującym o efektach masażu wodnego jest odpowiedni dobór temperatury wody. Kąpiel w temperaturze 35°C jest przez większość ludzi odczuwana jako przyjemna. Im bardziej temperatura wody odbiega od tej wartości, tym silniejsze bodźce oddziałują na organizm i powodują jego ekstremalne reakcje. Gdy woda porusza się podczas masażu, bodźce te ulegają nasileniu. Regulacja temperatury oraz ciśnienia wody stanowią więc o różnicy między relaksującym masażem a bardziej intensywnym zabiegiem terapeutycznym.

Przeciwskazania do hydromasażu. Czy hydromasaż może zaszkodzić?

Osoby, które nie są pewne, czy ich stan zdrowia pozwala na korzystanie z hydromasażu, powinny skontaktować się z lekarzem i ustalić, czy masaż wodny może negatywnie wpłynąć na ich organizm

Czy warto korzystać z hydromasażu zimą? Jak hydromasaż wpływa na zdrowie?

Wanny SPA typu Jacuzzi są urządzeniami całorocznymi, dzięki czemu można z nich także korzystać zimą. Zażywanie kąpieli zimą, w szczególności rozluźnianie mięśni po odbytym treningu pływackim, to doskonała inwestycja w zdrowie. Podobnie do wizyty na termach, kąpiel w ciepłej wodzie koi zmarznięte ciało, wprowadzając w błogi stan relaksu i jednocześnie wspomaga pracę układu immunologicznego.

Gwarantowane przez jacuzzi zalety obejmują również łagodzenie bólu. W szczególności ulgę od niego poczują osoby cierpiące na migreny, problemy żołądkowe i bóle kręgosłupa. Rozluźniający stawy i mięśnie masaż polecany jest też osobom z reumatyzmem i zapaleniem stawów.

Korzyści i zalety masażu wodnego oraz hydroterapii

Efektem masażu wodnego jest głębokie przekrwienie skóry, rozluźnienie mięśni, zmniejszenie bólu stawów, poprawa węzłów chłonnych i krążenia żylnego. Ponadto jest przyjemnym biologicznym zabiegiem regenerującym, który wspomaga regenerację po ciężkim dniu. Skutecznie redukuje bóle głowy, a jego właściwości wspomagają również pielęgnację ciała – pomagają m.in. w walce z cellulitem.

Z hydromasażu w jacuzzi chętnie korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Dla tych pierwszych to przede wszystkim świetna zabawa, ale też ćwiczenie zwiększające odporność organizmu, poprawiające koncentrację i sprawność ruchową. Dla dorosłych jest to okazja do poprawy kondycji fizycznej, forma relaksu oraz sposób na pielęgnację skóry i całego ciała. Dla osób starszych lub chorych masaż wodny jest skuteczną pomocą w leczeniu wielu schorzeń. Po konsultacji z lekarzem masaż wodny może być stosowany w typowych celach terapeutycznych (w leczeniu chorób skóry, chorób układu krążenia czy schorzeń neurologicznych) oraz w profilaktyce.

Hydromasaż w warunkach domowych i sanatoriach, hotelach, Aquaparkach oraz innych obiektach publicznych

Do niedawna hydroterapia była dostępna tylko w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, ośrodkach odnowy biologicznej, uzdrowiskach i sanatoriach. Teraz nie musisz nawet wychodzić z domu, aby skorzystać z ich leczniczych właściwości. Wystarczy domowa łazienka, w której znajdzie się wanna wolnostojąca z hydromasażem lub też kawałek działki, który zmieni się w ogrodowe spa z hydromasażem.

Firma USSPA to wiodący europejski producent wanien z hydromasażem. W  ofercie USSPA znajduje się szeroki asortyment modeli, takich jak okrągła wanna z hydromasażemwanna narożna z hydromasażem, modele owalne, a także asymetryczne. Dzięki temu, że są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, z łatwością można znaleźć model pasujący do danej łazienki. Najnowsze modele z hydromasażem posiadają zarówno dysze wodne, jak i powietrzne. Wyposażone są również w regulator powietrza, dzięki czemu można w łatwy sposób zwiększyć lub zmniejszyć siłę masażu.

USSPA posiada w swojej ofercie wanny z hydromasażem dedykowane dla sektora publicznego (seria Profi | USSPA) z rynną przelewową, które z powodzeniem można zainstalować także w domu. Warto jednak pamiętać, że wanny te wymagają osobnego pomieszczenia technicznego i z reguły oferowany przez nie masaż (np. w hotelach, basenach, aquaparkach) jest słabszy niż w urządzeniach kompaktowych, ponieważ większy nacisk jest kładziony na filtrację i wymogi sanitarne.

KESKE | OFICJALNY DYSTRYBUTOR MAREK WELLIS USSPA JACUZZI

NAJWIĘKSZY SALON WYSTAWOWY USSPA W POLSCE