Domowe SPA – Sauna Infrared (IR)

Co to jest sauna infrared (IR)?

W saunie infrared, w odróżnieniu od tradycyjnej, gdzie źródłem ciepła jest piec, ciepło uzyskuje się z promienników. Sercem sauny IR są promienniki kwarcowe, które emitują energię podczerwieni. Jest ona również nazywana sauną niskotemperaturową, panuje w niej temperatura powietrza dochodząca do około 60˚C.

credits https://safin.pl/

Jak prawidłowo korzystać z sauny infrared?

Bardzo ważne, by w saunie infrared skóra nie stykała się z powierzchnią drewnianą. Jednorazowa sesja w saunie na podczerwień powinna trwać około 30 minut – najlepiej w temperaturze 45°C–60°C. 

Ile razy w tygodniu można korzystać z sauny?

Sauna to swego rodzaju wysiłek dla organizmu, dlatego odradza się codzienne korzystanie z sauny. 1-2 razy w tygodniu to odpowiednia ilość. Wyjątkiem jest łaźnia parowa, która nie jest tak obciążająca, dlatego można z niej korzystać częściej niż z sauny suchej.

Kto nie może korzystać z sauny?

Osoby starsze, osoby z wrzodami i guzami, chorobami wenerycznymi,  kobiety w ciąży również powinny unikać kąpieli w saunie. Przeciwwskazaniem jest niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego, niewydolność serca, krążenia oraz choroby serca i nadciśnienie.