Zadaszenie teleskopowe

Co to jest zadaszenie teleskopowe?

„Zadaszenie teleskopowe” to lekka, przesuwna konstrukcja aluminiowa o ścianach z poliwęglanu litego bądź komorowego, która może stanowić zadaszenie: basenu, wanny jacuzzi lub części tarasu. Zadaszenie teleskopowe nie tylko zabezpiecza basen przed zanieczyszczeniami z otoczenia, ale także stanowi zabezpieczenie przed dziećmi oraz zwierzętami. W sezonie jesienno-zimowym stanowi izolację od wiatru, co przyczynia się do wydłużenia czasu korzystania z atrakcji wodnych czy ogrodu.

Czym najlepiej przykryć basen?

Wśród wielu rozwiązań najbardziej powszechnym jest tzw. przykrycie solarne – czyli rodzaj grubszej foli bąbelkowej, która zabezpiecza taflę wody przed zanieczyszczeniami oraz nadmiernym parowaniem. Przy większych basenach stosuje się tzw. zwijarkę do folii. Natomiast poza sezonem (zimą) możemy spotkać „przykrycie zimowe” (rodzaj plandeki). Inną formą zadaszenia, będą „rolety basenowe”, po których jednak nie zaleca się stąpania. Na tle dostępnych możliwości zadaszenia basenów niewątpliwie wyróżniają się właśnie zadaszenia teleskopowe.  Zadaszenia teleskopowe dzielą się na: niskie – dla basenów wkopanych / zagłębionych; oraz wysokie – dla basenów wolnostojących lub kiedy chcemy swobodnie korzystać z przestrzeni zadaszonej.

Interesuje Cię ten produkt? Zapytaj o niego!

Zalety zadaszeń teleskopowych  – czy warto?

Zadaszenia teleskopowe są funkcjonalne i uniwersalne – składają się z kilku powtarzalnych w wymiarach modułów. Wykonane są z największą starannością i dbałością o detal. Stanowią świetną alternatywę dla ogrodów zimowych oraz pergoli stalowych/drewnianych. Dzięki zastosowaniu tzw. „uchylnego progu” ściana czołowa z łatwością może wyminąć meble czy wannę SPA, dzięki czemu możemy złożyć je i przesunąć w dogodne miejsce do szerokości jednego modułu. Na pewno jest to rozwiązanie kosztowne – lecz praktyczne i trwałe na lata.

Modułowe zadaszenia teleskopowe – co warto wiedzieć ?

Do montażu zadaszenia teleskopowego potrzebujemy utwardzoną powierzchnię lub część tarasu. Może być pokryty kostką, deską kompozytową, płytką lub drewnem. Do wypoziomowanej powierzchni przykręcamy prowadnice (8cm za każdy kolejny moduł). Szerokość, długość, wielkość oraz kształt zadaszenia można dobrać na podstawie zadanej powierzchni. Wyróżniamy zadaszenia półokrągłe oraz trapezowe. 

Zadaszenia teleskopowe

Zadaszenie basenu Barcelona

Zadaszenia teleskopowe

Zadaszenie basenu Paris

Zadaszenia teleskopowe

Zadaszenie basenu Roma 2

Zadaszenia teleskopowe

Zadaszenie basenu Amsterdam I

Zadaszenia teleskopowe

Zadaszenie basenu Amsterdam II

Zadaszenia teleskopowe

Zadaszenie basenu Roma 3

Zadaszenia teleskopowe

Zadaszenie basenu London

Zadaszenia teleskopowe

Zadaszenie basenu Venezia

Zadaszenia teleskopowe

Zadaszenie basenu Roma 1