Drewniane Baseny Ogrodowe – Abatec

Dlaczego baseny ABATEC są wyjątkowe?

Funkcjonalne baseny drewniane ABATEC to ogrom możliwości rekreacyjnych, olbrzymia frajda dla całej rodziny oraz atrakcyjna forma aranżacji przydomowej przestrzeni. Basen z drewnianą obudową/konstrukcją prezentuje się niezwykle efektownie i z łatwością można dopasować go do istniejącej aranżacji bądź pożądanej stylistyki otoczenia.

Drewno, które robi różnicę.

Baseny ogrodowe coraz częściej pojawiają się w przydomowym plenerze, zapewniając użytkownikom wspaniałe warunki zarówno do błogiego relaksu jak i aktywnego wypoczynku. Estetyczne baseny naziemne lub modele wkopywane, pełnią funkcję rekreacyjną ale stanowią jednocześnie efektowny element aranżacji ogrodu. W czasie, kiedy właściciele prywatnych posesji coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania oraz stawiają na funkcjonalność, design i wysoką jakość, prawdziwą furorę robią drewniane baseny ogrodowe ABATEC.      Okazuje się, że baseny renomowanej polskiej firmy swoją popularność zawdzięczają nie tylko kunsztowi produkcji i troski o detale, bowiem ważną rolę odgrywa też natura, która „dostarcza” wyjątkowej jakości drewno.

Wszystko o drewnie z jakiego wykonywane są baseny ABATEC.

Drewno wykorzystywane do produkcji basenów marki ABATEC hartowane jest w surowym klimacie Skandynawii, a natura „przyozdobiła” je w piękne słoje i sęki, które składają się na jego niepowtarzalny wygląd. Poszczególne deski, z jakich budowane są baseny różnią się usłojeniem oraz odcieniem, co dodaje im uroku, podkreśla naturalność i wyjątkowy charakter drewna z sosny północnej.

Surowiec pozyskiwany jest z lasów skandynawskich głównie w sezonie jesienno-zimowym, a jego jakość znacząco przewyższa drewno z gatunków drzew rosnących w innych rejonach Europy. Na wysoką jakość i wytrzymałość drewna z sosny północnej wpływ ma jego struktura, w tym przede wszystkim gęstość, którą determinuje mroźny klimat i mniej żyzna gleba. Twarda i zwarta struktura drewna stanowi ponadto naturalną barierę ochronną przed rozwojem grzybów, pleśni czy innych zagrożeń biologicznych oraz doskonale nadaje się do wytwarzania elementów konstrukcyjnych.

Niewielka objętość części bielastej drewna sosny północy, która jako jedyna wykazuje właściwości higroskopijne – sprawia, że deski w ograniczonym stopniu chłoną wilgoć. Nie bez powodu drewno pozyskiwane jest w czasie jesiennych chłodów i zimy, ponieważ wówczas drzewa są po okresie wegetacji, a tym samym mają ograniczoną ilość soków. Wszystko to sprawia, że drewno jest mniej podatne na zmiany objętości oraz naprężenia, które mogłyby objawiać się popękaną strukturą.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jako naturalny materiał, drewno, z jakiego produkowane są baseny ogrodowe ABATEC, nie zawiera szkodliwych dla człowieka substancji, nie wywołuje alergii, dobrze izoluje ciepło i jest przyjazne dla środowiska. To jednak nie wszystko, ponieważ drewno z sosny północnej jest bardzo przyjemne w dotyku (4-stronnie strugane), nie nagrzewa się, a muskane promieniami słońca – wydziela żywiczny, kojący zapach.

Deski poddawane są zaawansowanej i precyzyjnej obróbce na sterowanych komputerowo maszynach CNC. Starannie dobrane i poddane restrykcyjnej kontroli jakości drewno basenowe jest impregnowane ciśnieniowo, a proces ten przeprowadzany zostaje w warunkach próżniowych. Należy pamiętać, że impregnacja nie zabezpiecza jednak desek przez niekorzystnym działaniem promieni UV, które z biegiem czasu mogą pogarszać ich estetykę, dlatego zaleca się regularną konserwację powierzchni drewna specjalistycznymi preparatami.

Sukcesywne odnawianie zewnętrznej powierzchni drewnianych elementów pozwala utrwalić ich atrakcyjny wygląd na długi czas, chroni drewno przed odkształceniami, a także zwiększa stabilność całej konstrukcji.

Baseny ABATEC – krótko o firmie i produktach.

Doskonałej jakości drewniane baseny ABATEC można by określić mianem „CZEGOŚ nie z tej Ziemi”, dopóki szybki internetowy research nie zweryfikuje tej śmiałej tezy, bowiem okazuje się, że produkowane są w Polsce. Kosmiczne nie są też ceny, ponieważ znane w różnych zakątkach świata luksusowy basen ogrodowy ABATEC z drewna sosnowego można kupić za rozsądne pieniądze. Firma ze Słupska przykłada olbrzymią (u)wagę do swoich produktów, stawiając za nadrzędny cel zadowolenie oraz satysfakcję osób użytkujących drewniane baseny kąpielowe sygnowane marką ABATEC.

Baseny ABATEC dostępne są w różnych modelach:

  • oktagonalne (kształt foremnego ośmiokąta),
  • podłużne oraz
  • duże baseny prostokątne o pojemności do 41m3 (wymiar zewnętrzny 834x492x138 cm).

Trwałe i zachwycające swym naturalnym pięknem baseny ABATEC zapewniają wyjątkowy klimat dla rodzinnego relaksu w ogrodzie czy wypoczynku w gronie przyjaciół.

Drewniane baseny ABATEC wyposażone są w komplet elementów niezbędnych do budowy i eksploatacji – od schodków i drabinek aż po urządzenia do oczyszczania wody. A wszystko to jest wliczone w cenę.

Dodatkowe wyposażenie.

Dostosowane do struktury basenu kurfy służące do przechowywania i ochrony filtrów oraz pomp, zapewniają elegancję, prestiż i funkcjonalność. Obudowy filtrów basenowych to naturalne uzupełnienie basenu, zabezpieczające przed dostępem dzieci, uszkodzeniami, a także złymi warunkami atmosferycznymi.