Domowe SPA – Wanna Spa

Co to jest Wanna Spa?

Wanny SPA potocznie nazywane są jacuzzi, spa lub ogrodowym spa. Są to mini baseny napełnione wodą oraz posiadają dysze do hydromasażu.

Dostępne w naszej ofercie wanny SPA z hydromasażem, inaczej zwane jacuzzi lub minibasenem, to wspaniałe urządzenia, które zmienią Twój ogród w prawdziwy raj odnowy biologicznej. Pomoże Ci się zrelaksować, odprężyć ciało, ożywić umysł i ukoić duszę. 

Są to rozwiązania o zróżnicowanych parametrach i funkcjach, które zapewniają nie tylko wyjątkowy relaks, ale również stają się efektownym wyposażeniem przydomowej przestrzeni. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wyjątkowe rozwiązania, które poza dyszami masującymi, posiadają również oświetlenie, filtry czyszczące wodę, a nawet fontanny.

Oryginalna wanna SPA, a dmuchane „jacuzzi” Lay-Z-SPA

Profesjonalna wanna SPA wykonana jest z najwyższej klasy materiałów, odpornych na działanie warunków atmosferycznych jak i zastosowanej chemii do uzdatniania wody. Wanna SPA typu jacuzzi musi być gotowa do użycia przez całą dobę, o każdej porze roku. Warto zaznaczyć, iż potocznej nazwy „JACUZZI” możemy używać tylko w odniesieniu do oryginalnych produktów marki Jacuzzi® – w każdym innym przypadku mówimy o „wannie SPA” lub „dmuchanym minibasenie” – niestety w przypadku tego drugiego także o wątpliwej jakości hydromasażu i żywotności, gdyż prawdziwe Jacuzzi, bądź co bądź jest raczej produktem luksusowym.

Co daje wanna z hydromasażem i czy warto ją mieć?

Niektóre modele wanien pozwalają również korzystać podczas kąpieli z olejków aromatycznych. Korzystanie z wanny z hydromasażem polecane jest sportowcom. Sesje w wannie pozytywnie wpływają na rozluźnienie mięśni.

Wanna z hydromasażem to najlepszy sposób na wyjątkowy relaks po ciężkim dniu. Kąpiel pozwala również oczyścić ciało z toksyn i nadmiernego stresu. Hydromasaż wpływa na zmniejszenie bólu kręgosłupa czy stawów.

Jaka powinna być temperatura wody w wannie z hydromasażem?

Optymalna temperatura wody w wannie spa dla normalnej kąpieli wynosi 35-37 st. C. Wtedy osoby, które zażywają kąpieli odczuwają największy komfort i przyjemność z hydromasażu. Kąpiel dodaje energii i witalności. Myśląc o zakupie minibasenu ogrodowego boimy się głównie o czas zimowy. Dla producentów równie ważne jak bezpieczeństwo i trwałość użytkowania w czasie zimy jest problem ciągłego nasłonecznienia w czasie upalnego lata. Pamiętajmy, że wanna spa przystosowana jest do grzania wody, ale jej już nie chłodzi. Odpowiednia izolacja – chroniąca zarówno zimą jak i latem, jest bardzo istotna. 

Wanny SPA wewnętrzne.

Stają się centrum rekreacji w każdym domu, zapewniając swoim użytkownikom wyjątkowe doznania. Dzięki dużym powierzchniom pozwalają na zażywanie kąpieli kilku osobom jednocześnie, a wiele dysz do hydromasażu sprawia, że doskonale czują się w nich osoby poszukujące odprężenia, zmęczone, cierpiące na bóle mięśni czy stawów albo po prostu lubiące zapewnić sobie od czasu do czasu odrobinę luksusu.